91:79

25:17, 45:44, 84:88,

SBŠ Ostrava — Sokol Hradec Králové

Reportáž

Vysoká úspěšnost střelby a zároveň na doskoku přinesla Ostravě vytouženou výhru.

První čtvrtinu Lvice prohrály 25:17 a během začátku druhé čtvrtiny se Ostrava poprvé dostala do dvouciferného vedení. Lvice však zlepšenou hrou skóre dotáhly a do šatny tak odcházely pouze s jednobodovým mankem 45:44. Ve 3. čtvrtině to bylo nahoru-dolu, ale i tak měly Lvice na své straně už 9-ti bodové vedení. To však dlouho neudržely, ale i tak měl slibný náskok před poslední čtvrtinou. Ještě na začátku 4. čtvrtiny Lvice vyhrávaly o 4 body (64:68) a 6 minut do konce utkání stále vedly o 6 bodů. V půlce čtvrtiny se Ostrava dostala do vedení díky 9-ti bodové šňůře a svůj náskok navyšovala. Lvice se už jen snažily vrátit do hry, ale po sérii ztrát a neproměněných šancí, tak Ostrava ovládla poslední minuty skóre 21:3 a zajistila si vítězství.

Lvice tak odjíždění do Hradce s prohrou o 12 bodů 91:79.

Nejlepší střelkyně Lvic: K. Zeithammerová 28 b., P. Effangová 14 b., K. Čuperková 11 b., T. Havrylchyk 10 b.