58:56

20:12, 37:25, 46:37,

Sokol Hradec Králové — Loko Trutnov

Reportáž

Již od začátku zápasu byla cítit mírná nervozita na straně Lvic. Trutnov měl problém s hradeckými obroučkami a nedařilo se jim skórovat, ale přece jen dokázaly s Lvicemi držet krok. Lvice si vybudovaly vedení a po celý zápas si ho udržovaly. Skóre se po celý zápas pohybovalo +/- kolem 10 bodů. Trutnovské hráčky se ale nevzdaly a na začátku poslední čtvrtiny činil rozdíl pouze 6 bodů. Lvice se dopustily zbytečných chyb až Katka Zeithammerová úspěšnou trojkou upravila skóre na +9 pro Lvice. 5 minut do konce zápasu byl rozdíl opět pouze 4 body. Po timeoutu domácího trenéra navýšila vedení Effangová svým dvoubodovým nájezdem. 3 minuty před koncem se Lvice díky nájezdu Čuperkové dostaly do vedení opět o 9 bodů. V poslední minutě Trutnov ještě upravil skóre na rozdíl pouze 3 bodů, ale Effangová proměnila oba trestné hody a rozdíl upravila na 5 bodů. Trutnov stihl ještě v poslední vteřině zápasu vstřelit trojku, ale na vítězství to nestačilo. Lvice tak doma porážejí Karu Trutnov 58:56.

Lvice si tak připisují velmi důležitou výhru a uvidíme, zda to bude stačit na postup do skupiny A1.