40:72

8:22, 17:48, 25:56,

Sokol Hradec Králové — Žabiny Brno

Reportáž

Cílem zápasů v nadstavbě A1 je především naladit formu na play-off. Lvicím dnešní zápas ale nevyšel dle představ. Už od čtvrté minuty zápasu prohrávaly a první čtvrtinu prohrály rozdílem 14ti bodů (8:22). Ani druhou čtvrtiny Lvice nezbrzdily rozjeté Žabiny, které si na poločasovou přestávky odnesly náskok 21ti bodů (17:48).

Ani ve druhém poločase nepřišel zvrat. Zbytečné ztráty a neúspěšná střelba nedodaly Lvicím potřebné sebevědomí. Když už se Lvice dostaly do zakončení, nedokázaly proměňovat své šance. Úspěšnost za 2 body za celý zápas byla pouze 26% a s takovou úspěšností se konkurovat takovému soupeři jako jsou Žabiny nedá. Lvice bojovaly až do konce, ale stačilo to pouze na prohru 40:72.

Jedinou dvoucifernou střelkyní Lvic byla Pamča Effangová (#32), která se zasloužila i o nejvíce doskoků - 8. Týnka Čuperková (#11) vstřelila 8 bodů a Lotty Velichová (#6) 7 bodů.