70:71

27:23, 45:37, 57:51,

BLK Slavia Praha — Sokol Hradec Králové

Reportáž

Tentokrát to na Slavii vyšlo. A Lvice si připisují první důležitou výhru a vedou sérii 1:0. Lvice se dnes prezentovaly celoplošnou agresivní obranou, která přinesla své ovoce až v závěru zápasu a o to je tato výhra cennější. V dalším utkání Lvice přivítají Slavistky na domácí palubovce.

Lvice většinu zápasu pouze dotahovaly skóre. První čtvrtinu Lvice prohrály 27:23 a ani do poločasu se neujaly vedení a do kabiny odešly za stavu 45:37 pro Slavii. Až na začátku čtvrté čtvrtiny se Lvice po koši P. Effangové dostaly do vedení 57:58. A dále si mírné vedení udržovaly. Katka Suchanová 7 body zdramatizovala utkání, že 5 minut do konce bylo skóre pouze o 3 body. Po trojce Rokošové se Slavia přiblížila na rozdíl jednoho bodu 67:68 a Katka Suchanová další trojkou získala vedení opět na stranu Slavii. Časomíra ukazovala minutu do konce utkání. Po skvělém zisku v obraně K. Čuperkové a následném skórování na 70:71 bylo vedení na straně Lvic. Závěr utkání a posledních 15 sekund už si Lvice pohlídaly.

Nejlepší střelkyně týmu: K. Zeithammerová 19 b., P. Effangová 19 b., K. Čuperková 10 b.