12:21, 36:31, 54:50,

Sokol Hradec Králové — BLK Slavia Praha

Reportáž

Po velmi napínavé bitvě Lvice doma prohrály s pražskou Slavií o jediný bod

Ještě po první čtvrtině Lvice prohrávaly 12:21, ještě do poločasu zvládly skóre otočit a dostat se do vedení o 5 bodů (36:31). Pak už rozhodovala až poslední čtvrtina, která byla plná zvratů a přelévání skóre z jedné strany na druhou. Ale daleké střely v posledních minutách nedokázaly odvrátit výsledek zápasu. Poslední trojkovou střelu na prodloužení měla v rukou Zeithammerová 5 vteřin před koncem. Po šťastném doskoku a dvojkové střely upravila v poslední vteřině skóre Šubrtová.

Trenér Volejník postrádal do rotace Táňu Havrylchyk, Jindřišku Hrubou a Naty Vlachovou. Hráčkám přejeme hodně štěstí v návratu na palubovku.

Lvice předvedly divákům rychlý a atraktivní basketbal, zápasu chyběla jen vítězná tečka. I tak si Lvice zaslouží velkou pochvalu.

Kuriozitou zápasu je fakt, že Lvice dokázaly v průběhu 2. a 3. čtvrtiny skórovat šňůru 30:0, což ve vrcholovém basketbalu příliš nevidí.

Nejlepší střelkyní domácího týmu byla Lotty Velichová (#6) s 19 body, Katka Zeithammerová (#1) s 15 body, Týnka Čuperková (#11) s Julčou Vydrovou (#10) po 7 bodech.

Z hostujícího týmu excelovala Hanušová s double-double, kdy nastřílela 29 bodů a přidala 11 doskoků. Stejně tak Rokošová se 14 body a 11 doskoky.