Nadějný první poločas, ale výhru berou Brňanky

Sokol Hradec Králové — Žabiny Brno

Statistiky zápasu

Hradecké lvice: E. Žílová (15b), J. Hrubá (7b), J. Vydrová (7b), E. Hálová (7b), K. Brabencová (11b), A. Brožová (9b), L. Bolardtová (8b), B. Leopoldová (0b), M. Šubrtová (0b), N. Vlachová (0b) - Žabiny Brno: N. Dudášová (19b), P. Záplatová (18b), E. Hamzová (4b), S. Kostowicz (6b), E. Cunane (14b), K. Zeithammerová (4b), A. Kytlicová (0b), S. Sklenářová (9b), N. Knežević (8b)

Reportáž

Po důležitém vítězství minulý týden nad týmem DSK Basketball Brandýs stála před námi další výzva, tentokrát v podobě silného soupeře – favorizovaných Žabin Brno. Žabiny vstupovaly do zápasu s velkým sebevědomím, podpořeným vysokou výhrou nad Olympiacosem Pireus v Eurolize, zatímco náš tým měl k dispozici výrazně omezenou sestavu. Trenér hostů, Viktor Pruša, měl k dispozici pouze devět hráček, avšak každá z nich patřila mezi opory. Naše družstvo se také muselo vypořádat s absencí tří juniorek, které měly své zápasy za tým U19, a také s nepřítomností Terezy Králové, která kvůli zranění nohy nemohla nastoupit. Potěšující však bylo, že se do sestavy vrátila Lucie Bolardtová, což ocenili i naši fanoušci.

Do zápasu jsme vstoupili s čistou hlavou a odhodláním, že nemáme co ztratit. Od první minuty jsme hráli nebojácně, s důrazem na tvrdou hru a přesnou střelbu. Hosté z Brna měli naopak pomalý start, což mohlo naznačovat mírné podcenění našeho týmu – podobně jako na začátku minulé sezóny, kdy jsme nad Žabinami dokázali překvapivě zvítězit. Po většinu prvního poločasu jsme byli ve vedení a naše hra se vyznačovala odhodláním a bojovností, což se odrazilo i na průběžném skóre. První poločas jsme zakončili těsným náskokem 38:36 a do šatny odcházeli s dvoubodovým vedením.

Ve třetí čtvrtině jsme i nadále předváděli kvalitní výkon. V klíčovém momentu Eliška Žílová přesnou trojkou zvýšila na 53:48, avšak v tomto okamžiku Žabiny zapnuly na vyšší obrátky. Rychle otočily skóre a odskočily na dvanáctibodový rozdíl. Bohužel jsme nedokázali na tento nápor odpovědět. Naše ofenziva začala stagnovat, těžko jsme se dostávali do vyložených střeleckých pozic a ztratili jsme efektivitu v rychlém přechodu do útoku. Žabiny poté své vedení udržely a postupně ho navyšovaly, až na konečných 82:64.

Přestože jsme zápas prohráli, nelze vyzdvihnout pouze jednu nebo dvě hráčky. Naopak, celý tým si zaslouží uznání za bojovný výkon, odhodlání a zvýšenou produktivitu na hřišti. Každá z hráček přispěla svým dílem k tomu, že jsme favoritovi dokázali dlouho vzdorovat. Naše hra byla srdnatá a zanechali jsme na hřišti maximum, za což si tým zaslouží velký kredit.

Podrobné statistiky

• E. Žílová: 26:35, 15 bodů, 1/2 2P, 3/8 3P, 4/4 FT, 1 doskok, 5 asistencí, 4 ztráty, 2 zisky, 2 fauly, index 14
  • J. Hrubá: 19:26, 7 bodů, 2/8 2P, 1/2 3P, 0/0 FT, 2 doskoky, 2 asistence, 1 ztráta, 1 zisk, 4 fauly, index 2
  • J. Vydrová: 20:41, 7 bodů, 2/3 2P, 1/1 3P, 0/0 FT, 7 doskoků, 1 asistence, 1 ztráta, 1 zisk, 0 faul, index 16
  • E. Hálová: 29:29, 7 bodů, 2/10 2P, 1/5 3P, 0/0 FT, 5 doskoků, 2 asistence, 6 ztrát, 1 zisk, 4 fauly, index -2
  • K. Brabencová: 24:39, 11 bodů, 4/6 2P, 1/3 3P, 0/1 FT, 3 doskoky, 0 asistence, 2 ztráty, 1 zisk, 3 fauly, index 8

Náhradnice:

• A. Brožová: 21:48, 9 bodů, 3/5 2P, 1/4 3P, 0/0 FT, 4 doskoky, 1 asistence, 1 ztráta, 1 zisk, 4 fauly, index 8
  • L. Bolardtová: 21:24, 8 bodů, 1/4 2P, 2/3 3P, 0/0 FT, 5 doskoků, 1 asistence, 1 ztrát, 0 zisků, 2 fauly, index 9
  • B. Leopoldová: 6:12, 0 bodů, 0/1 2P, 0/0 3P, 0/0 FT, 0 doskoků, 0 asistencí, 0 ztráta, 0 zisků, 0 faul, index -1
  • M. Šubrtová: 16:34, 0 bodů, 0/0 2P, 0/0 3P, 0/0 FT, 3 doskoky, 1 asistence, 3 ztrát, 0 zisků, 1 fauly, index 1