Dobře rozehrané utkání v Chomutově jsme ztratili v poslední čtvrtině

Levhartice Chomutov — Sokol Hradec Králové

Statistiky zápasu

Levhartice Chomutov: Fučíková (13b), Rokošová (9b), Rylichová (8b), Brejchová (7b), Bartoňová (4b), Hibalová (7b), Nikolová (0b), Velichová (13b), Staňková (4b), Krejzová (0b), Ježková (0b), Chromá (0b) - Hradecké lvice: Žílová (9b), Hrubá (10b), Hálová (13b), Šubrtová (8b), Brožová (12b), Brabencová (0b), Kubínová (0b), Kameníková (0b), Vydrová (4b), Bolardtová (3b), Vlachová (0b).

Reportáž

Do Chomutova jsme jeli možná jako papírově slabší tým, ale realita na hřišti byla úplně jiná. Naše bilance 2:1 nás hnala vpřed a chuť přidat třetí výhru v sezóně byla obrovská. Zápas jsme začali skvěle, přestože Chomutov vedl jen krátce 2:0 a 5:4, což byly jediné momenty, kdy byli domácí ve výhodě. První čtvrtinu jsme drželi mírný náskok a ovládli ji 18:13. Naše útočná hra se dařila a jasně jsme soupeřky, které měly pomalý start, přehrávali.

I druhá perioda pro nás byla bodově velmi úspěšná. Naše bojovnost nepolevovala a zaslouženě jsme šli do šaten se sedmibodovým vedením. Velkým momentem byla trojka Elišky Žílové z téměř poloviny hřiště na konci druhé čtvrtiny, která podtrhla náš výborný výkon v prvním poločase a její trefa dostala i palec nahoru ve sportovních zprávách na Nově.

I přes výslednou impotenci v útoku ve 3. části, kdy jsme dali pouze 9 bodů, jsme se drželi stále ve vedení. 16 minut do konce jsme byli ve vedení už o 13 bodů a vypadalo to, že bychom si už mohli dojít pro výhru jako v minulé sezóně. Bohužel, následovala pasáž, ve které jsme se dopustili několika chyb a ztrát, což dovolilo Chomutovu vrátit se do hry.

V poslední čtvrtině se skóre opět přelévalo a jen první část nám ukázala, že to bude těžké. V obraně se nám nedařilo, ale ještě hůř to vypadalo v útoku. Domácí tým přitvrdil v obraně a my jsme nedokázali proměňovat jednoduché koše. Nakonec jsme v poslední části dali pouhých 8 bodů, což se v součtu s naším třetím dějstvím ukázalo jako rozhodující faktor. Celkově jsme za tyto dvě čtvrtiny dali méně bodů, než v druhé.

Musíme si otevřeně přiznat, že nám v takovýchto koncovkách proti silnějším soupeřům chybí potřebné zkušenosti a schopnost dotáhnout zápas do vítězného konce. Prohra nás velmi bolí, ale znovu jsme ukázali, že jsme schopni hrát i proti papírově silnějším týmům. Je to cenná zkušenost, kterou si z tohoto utkání odnášíme.

Eliška Hálová (hráčka Sokola Hradec Králové): „Pocit mám hrozný. Snažily jsme se bojovat a bojuje se čtyřicet minut, a ne třicet pět. Prohrály jsme si to samy, to jsme si zasloužily. Musíme se poučit. Začaly jsme chybovat, zbytečně jsme dělaly ztráty, faulovaly jsme a rozhodly asi zkušenosti. Dobré hráčky dělají jak prohrané, tak vyhrané utkání a musíme si z toho vzít maximum. Snad jim to do příště doma vrátíme.“

Zdroj rozhovoru: ŽBL.BASKETBALL

Podrobné statistiky

• Žílová: 30:44 min, 9 bodů, 3/5 za 2, 1/7 za 3, 0/0 TH, 2 doskoky, 6 asistencí, 3 ztráty, 5 zisky, 2 fauly, index 10
  • Hrubá: 28:15 min, 10 bodů, 2/7 za 2, 2/7 za 3, 0/0 TH, 11 doskoků, 0 asistencí, 4 ztráty, 0 zisky, 1 faul, index 7
  • Hálová: 29:55 min, 13 bodů, 6/11 za 2, 0/3 za 3, 1/3 TH, 7 doskoků, 1 asistence, 1 ztráta, 0 zisky, 4 fauly, index 11
  • Brabencová: 29:59 min, 0 bodů, 0/8 za 2, 0/2 za 3, 0/0 TH, 12 doskoků, 3 asistence, 3 ztráty, 0 zisky, 4 fauly, index -1
  • Šubrtová: 19:59 min, 8 bodů, 4/6 za 2, 0/1 za 3, 0/0 TH, 6 doskoků, 0 asistencí, 1 ztráta, 0 zisky, 4 fauly, index 8

Náhradnice:

• Brožová: 19:25 min, 12 bodů, 2/3 za 2, 2/5 za 3, 2/4 TH, 6 doskoků, 2 asistence, 4 ztráta, 1 zisk, 2 fauly, index 13
  • Kubínová: 0:00 min, 0 bodů, 0/0 za 2, 0/0 za 3, 0/0 TH, 0 doskoků, 0 asistencí, 0 ztrát, 0 zisků, 0 faulů, index 0
  • Kameníková: 6:26 min, 0 bodů, 0/0 za 2, 0/0 za 3, 0/0 TH, 0 doskoků, 0 asistencí, 0 ztrát, 0 zisků, 0 faulů, index 0
  • Vydrová: 16:32 min, 4 bodů, 1/3 za 2, 0/0 za 3, 2/2 TH, 3 doskoků, 0 asistencí, 0 ztrát, 0 zisků, 2 fauly, index 7
  • Bolardtová: 18:46 min, 3 body, 0/3 za 2, 0/2 za 3, 3/4 TH, 2 doskoků, 0 asistencí, 1 ztráta, 0 zisků, 2 fauly, index1