Lvice pokračují ve vítězné šňůře. Na domácí palubovce si poradily s SBŠ Ostrava

86:65

23:23, 47:36, 64:54, 86:65

Sokol Hradec Králové — SBŠ Ostrava

Reportáž

Ostrá prověrka formy čekala čekala první říjnovou středu basketbalistky Sokola Hradec Králové. Vzhledem k odložení 1.kola Chance ŽBL je čekal před domácí publikem první domácí zápas proti týmu SBŠ Ostrava. Překvapení se nekonalo, lvice po vyrovnanější první polovině překlopily vedení na svoji stranu a zápas bez větších problémů zápas dovedly do vítězného konce.

První čtvrtina byla ve znamení střelecky úspěšného nástupu ostravských basketbalistek, které si na začátku utkání vytvořili několikabodový náskok. Basketbalistky Sokola HK je však do většího trháku nepustili a aktivní hrou první čtvrtinu vyrovnaly na 23:23. Od začátku druhé čtvrtiny si domácí basketbalistky vytvořili náskok, který postupem času narůstal až na konečných 20 bodů. Dařilo se zejména posile Sokola, Kateřině Zeithammerové, která proměnila všechny své dvoubodové pokusy. Ostravanky korigovaly především díky střelecky úspěšné mládežnické reprezentantce Adéle Smutné, která si připsala 18 bodů. I díky jejím úspěšným trestným hodům 10/11 a v závěru velmi dobře hrající Američance Megan Mullings, která si vstřelila 14 bodů skončilo utkání stavem 85:65.