Lvice v závěru mocně dotahovaly, přesto si domů vezou první porážku v sezóně

72:70

19:20, 37:30, 57:47, 72:70

Žabiny Brno — Sokol Hradec Králové

Reportáž

Bez pivotky Kláry Vojtíkové a s několika dorostenkami v sestavě předvedly lvice bojovný výkon a v samotném závěru sahaly po vítězství. Neproměněná trojka v poslední vteřině zápasu znamená těsnou první porážku v sezóně.

Utkání se vyznačovalo slabou úspěšností střelby z obou stran způsobenou jak tvrdou obranou obou celků, tak i míjením spousty otevřených střel z dlouhé vzdálenosti i za dva body. Oba týmy si připsaly po deseti úspěšných trojkách, Žabinám málem na výhru nestačila ani obrovská převaha v doskakování 62:34, protože spáchaly celkem dvacet ztrát.

Domácí Brňanky měly po většinu utkání převahu, hned v úvodu šly do šestibodového náskoku, ten ale nedokázaly udržet a Charlotte Velichová otočila v závěru první čtvrtiny skóre ve prospěch hostů. Úvod druhé čtvrtiny byla jediná fáze, ve které Hradec držek náskok. Ten měl maximálně tři body a trval přes pět minut, než znovu otočila skóre trojkou domácí Natálie Stoupalová. Závěr první půle patřil právě Stoupalové a spol., když Žabiny poprvé v zápase utekly do dvouciferného trháku.

Jako na houpačce pokračovala i druhá půle, kdy nejprve Žabiny zvýšily svůj náskok až na třináct bodů po koši Brii Holmes. Na to ale Hradec dokázal zareagovat a Michaela Matušková přiblížila vlastní minisérií Východočešky zpět na rozdíl čtyř bodů. Náskok Žabin byl dvanáctibodový ještě osm a půl minuty před koncem, než si domácí tým vybral nepříjemnou pauzu v útoku a Hradec bod po bodu stahoval. Žabiny držela v důležitých chvílích svými trojkami Petra Záplatová, přesto se hradeckým podařilo srovnat, když Natálie Stoupalová faulovala při trojce reprezentační kolegyni Michaelu Matuškovou, která třemi šestkami minutu a půl před koncem srovnala. Stoupalová ale svou chybu odčinila hned o dvacet sekund později, když po asistenci od Záplatové rozhodla ze střední vzdálenosti nakonec vítězným košem. V divoké koncovce Matušková netrefila dvě potenciálně vyrovnávací či vítězné střely, domácí Hamzová ztratila míč, ale Hradec už neskóroval.

Stoupalová zakončila zápas s 18 body a 13 doskoky, šestnáct bodů nastřílela díky silnému závěru Petra Záplatová. Hradci nestačilo 16 bodů Matuškové, na dvanáct se dostala Kristýna Čuperková.