První zápas letošního roku přinesl vyrovnaný boj s lepším závěrem pro KP Brno

60:70

, , ,

Sokol Hradec Králové — KP Brno

Reportáž

Zápas proti KP Brno bývá tradičně ozdobou ligového ročníku, který by si přál vždy více zápasů s vyrovnanou koncovkou. KP si na Hradec brousilo zuby, poslední vzájemné zápasy vycházely spíše Lvicím včetně loňské série o bronz. I dnešní duel nabídl velmi pěkné představení, ve kterém byly nejprve vpředu domácí Lvice, ale až šestibodový náskok z první čtvrtiny neudržely a po deseti minutách dokonce prohrávaly díky trojce téměř s klaksonem bývalé hráčky domácích Karolíny Šotolové. To jako by Královopolanky nakoplo a po zbytek zápasu už neprohrávaly, i když do rozhodnutého zápasu to mělo hodně daleko.

V polovině třetí čtvrtiny totiž na vyrovnání domácí Pamely Effangové odpovědělo KP sérií 12:2 a bylo z toho dvanáct minut před koncem poprvé a naposledy dvouciferné vedení pro jeden z týmů. Hradec ale včas zareagoval a dvěma koši v řadě v úvodu poslední čtvrtiny snižovala Alena Hanušová na rozdíl dvou bodů. Podobný kousek se povedl i Pamele Effangové tři a půl minuty před koncem, když na další nápor KP pomohla odpovědět svými koši a rozdíl tří bodů znamenal oddechový čas hostující trenérky. V důležité chvíli ale ukázalo Brno svoji ofensivní sílu, a i díky velmi štastné střele z dálky Karolíny Šotolové nastartovalo svůj poslední závěrečný nápor, který rozhodl o konečné výhře. Hradec si přes pevnou obranu soupeřek nedokázal v koncovce vytvořit dobré střelecké pozice a Královopolanky si výhru pohlídaly.

Nejvíc se o výhru zasloužila devatenáctibodová Petra Malíková, kterou dorovnala v domácím dresu Kateřina Zeithammerová. Za Brno přidala osmnáct bodů Šotolová a sedmnáct Kateřina Galíčková. Hradec měl zase desetibodové duo Charlotte Velichová – Effangová. Brno mělo více ztrát, ale soupeře výrazně přeskákalo a mělo víc bodů z trojek i šestek.