88:65

, , ,

Levhartice Chomutov — Sokol Hradec Králové

Reportáž

Až překvapivě hladce dokráčely k sedmé ligové výhře basketbalistky Chomutova, když v předehrávce čtrnáctého kola i podruhé v sezóně přehrály Hradec Králové a po výhře 88:65 poskočily nad svého posledního soupeře už na čtvrtou příčku tabulky.

Levhartice v utkání ani jednou neprohrávaly a prakticky od úvodních minut dominovaly. Do zápasu vlétly bleskově a po dvou minutách vedly 10:0. To se ale ještě hostující hráčky vzpamatovaly a těsně před koncem první čtvrtiny snižovala Lucie Bolardtová dvěma šestkami na 14:18 z pohledu Lvic. Zápasu pak ale udala jasný směr neuvěřitelná druhá čtvrtina. Desetiminutovka jako z říše snů pro domácí, a naopak noční můra pro Hradec. Jedna věc byla, že Hradec trefil pouze tři koše z pole a nastřílel devět bodů, ještě horší však bylo, že nedokázaly Východočešky zastavit střeleckou explozi Chomutova, která se zastavila až na třiatřiceti bodech. Zářila hlavně Američanka Najai Wynn-Pollard, se kterou si Hradec vůbec nevěděl rady. V tu chvíli byl rozdíl nad třiceti body a téměř nebylo o co hrát. Lvice se ve druhé půli zlepšily, vyhrály obě následující čtvrtiny, ale Chomutov dokázal dostatečně kontrovat, aby si udržel pohodlný náskok.

Hradec trápilo celkem třiadvacet ztracených míčů, navíc povolily Chomutovu excelentní střelbu za dva body přes 60 procent. Na tom měla velký podíl Wynn-Pollard, která nastřílela 31 bodů a proměnila dvě třetiny pokusů z pole. Na dvaadvacet bodů se dostala Valentýna Kadlecová, přes deset bodů se dostala ještě Eliška Brejchová. Hradec se spoléhal na dvě jedenáctibodové střelkyně Pamelu Effangovou a Kateřinu Zeithammerovou. Při svém návratu do nejvyšší soutěže se na pět bodů za jedenadvacet minut dostala Kateřina Zavázalová.