Překvapení se nekoná. USK si veze z Hradce výhru

25:116

, , ,

Sokol Hradec Králové — USK ZVVZ Praha

Reportáž

Už 258 ligových zápasů neporažené Pražanky sice na Eliščině nábřeží postrádaly rozehrávačské duo Tereza Vyoralová a Barbora Wrzesiňski, jenže domácí celek byl oslabený ještě mnohem víc. Považte, že z jeho sestavy absentovaly Kristýna Čuperková, Pamela-Therese Effangová, Alena Hanušová, Kateřina Zavázalová, Michaela Matušková, Simona Fišerová a Charlotte Velichová.

Ještě po dvou minutách hry domácí zásluhou tref Martiny Pokorné a Kláry Vojtíkové vedly 5:3, pak se ale začala výsledková skluzavka naklánět na opačnou stranu. Zatímco v první čtvrtině stihl domácí celek 11 bodů, v těch dalších zapsal 4, 5 a 5 bodů.

V autobuse do Prahy jelo z Hradce šest dvouciferných střelkyň. Brionna Jones k 19 bodům připojila 14 doskoků (double double 13 bodů a 10 doskoků měla už o poločasu). Valériane Vukosavljevič dodala 18, Temi Fágbénlé 17, Veronika Voráčková 16 a Simona Sklenářová 15 bodů. María Conde je doplnila 12 body.

Na domácí straně byla nejlepší střelkyní rozehrávačka Kateřina Zeithammerová, odchovankyni USK nastřílela 6 bodů. Jedinou hráčkou poražených se dvěma střeleckými úspěchy ze hry byla pětibodová ukrajinská pivotka Tetiana Havrylchyk. Ta je zároveň jedinou z deseti hradeckých žen se zápasovou validitou v kladných hodnotách.