93:55

, , ,

Sokol Hradec Králové — Loko Trutnov

Reportáž

Sokol Hradec Králové potvrdil v domácím prostředí úlohu favorita a v duelu 17. kola Chance Ženské basketbalové ligy přehrál Karu Trutnov 93:55. Poskočil díky tomu na pátou pozici v tabulce před BLK Slavia Praha, týmu z Podkrkonoší dál náleží devátá příčka.

Hradecké lvice v derby ani jednou neprohrávaly, skóre postupně navyšovaly. Na 4:0, 7:2, 16:4, 20:8. A to je řeč jen o prvním šesti minutách utkání. Kara sice odpověděla sedmibodovou sérií, jenže jednociferný rozdíl ve skóre byl v tomto zápase vzácným okamžikem. Hradec postupně vyhrál všechny čtvrtiny, tu třetí dokonce 27:9. Jen trojka hostující Kateřiny Kozumplíkové v závěru zmírnila porážku pod čtyřicetibodovou hranici.

Vítězky byly o poznání přesnější ve střelbě za dva i za tři body, získaly 21 míčů oproti soupeřovým sedmi a z rychlých protiútoků vytěžily 21 bodů.

Střeleckou tabulku vítězek vedla Kateřina Zeithammerová s 22 body, stihla je za necelých 26 minut na palubovce. Pamela-Therese Effangová sekundovala s 21 body, podpořila je osmi doskoky a čtyřmi zisky. Alena Hanušová zvládla 15 bodů a sedm doskoků a Charlotte Velichová zaznamenala 14 bodů. Simona Fišerová přispěla především 10 doskoky.

Hosty táhla kapitánka Michaela Gaislerová se 17 body, Kateřina Kozumplíková ji doplnila 13 body. Whisper Fisher stihla double double, když k 11 bodům přidala 12 doskoků.