Série proher je u konce, Lvice vezou z Ostravy vítězství

71:76

, , ,

SBŠ Ostrava — Sokol Hradec Králové

Reportáž

Zápas o návrat pohody před reprezentační pauzou zvládly hráčky Sokola Hradec Králové, v dohrávce 11. kola Chance Ženské basketbalové ligy uspěly na palubovce SBŠ Ostrava 76:71 a pojistily si šestou pozici v tabulce (bilance 8-8). Severomoravanky jsou po páté porážce v řadě sedmé s bilancí 6-9.

Najít strůjkyni královéhradeckého úspěchu tentokrát není vůbec těžké, Pamela-Therese Effangová se blýskla 36 body, poprvé ve své dvanáctileté ligové kariéře pokořila třicetibodovou metu, svou celkovou bilanci posunula na 2528 bodů.

V první čtvrtině nastřílela Effangová celkem osm bodů, dvěma slepenými trojkami posouvala skóre z 12:13 na 18:13. Lvice se popáté a naposledy ujali vedení - výhru už nepustili. Vysokooktanovou první čtvrtinu získali 27:20.

Do druhé části si Effangová schovala 14 bodů, pomohla si třemi trojkami a jednou klasickou tříbodovou akci. Domácím tím znemožnila dostat se zpátky na dostřel.

Ve třetí desetiminutovce se znovu prezentovala 14 body, trojku přidala jednu, zato dvoubodové trefy s faulem proměnila hned tři - a pokaždé připojila i úspěšný trestný hod.

Ve čtvrté části se už Effangová střelecky neprosadila, obě dvoubodové střely minula a úspěšný tříbodový pokus v předposlední minutě přišel až po konci čtyřiadvacetisekundového limitu na útočnou akci. Se střeleckým mlčením své ofenzivní tahounky zvládly Východočešky v poslední části jen 6 bodů, naštěstí pro ně se nevedlo ani domácí straně, která zapsala 10 bodů a nedokázala duel zdramatizovat. Ve 34. minutě skóre zamrzlo na číslech 66:74, když ho Eliška Kubíčková konečně rozmrazila trojkou, do konce zbývalo už pouze 88 sekund.

Kralující Effangovou, která si pomohla šesti trojkami z devíti pokusů a šesti úspěšnými trestnými hody ze sedmi prováděných, doplnila Kateřina Zeithammerová se 16 body a šesti zisky. Klára Vojtíková k osmi bodům přidala 10 doskoků.

SBŠ Ostrava v útoku vedly Eliška Kubíčková s 20 body, devíti doskoky a šesti asistencemi, Anacia Wilkinson s double double za 18 bodů a 11 doskoků a Adéla Smutná s 18 body. Zápas vůbec nevyšel lavičkám, ta domácí zaznamenala jen pět bodů, hostující byla o bod lepší.